Cantitate: 12 l
Aroma:
Tip ambalaj: Pet
Durata de livrare: In perioada de Paște, livrarile pot fi realizate cu intarziere
Produse Alternative

Fie ca doresti sa prepari un cocktail rapid sau doar sa te bucuri de o bautura indragita, bautura racoritoare Pepsi Cola va fi intotdeauna alegerea potrivita. Gustul intens dulceag, de citrice, este preferat de cei carora le plac bauturile racoritoare carbogazoase.
Este usor sa o identifici dupa culoarea siropului de caramel si, mai ales, a ambalajului care si-a pastrat principalele caracteristici de-a lungul anilor. Spre deosebire de alte branduri concurente, bautura racoritoare Pepsi Cola este mai acidulata si dulceaga, datorita celor doua grame de zahar in plus. Formula originala a produsului a fost inventata in anul 1893 de catre un farmacist. Bautura initiala continea extracte de vanilie, nuci de Kola si uleiuri rare.
Ingrediente
Apa, zahar, dioxid de carbon, colorant (caramel cu sulfit de amoniu), arome (contine cafeina), acidifiant (acid fosforic), indulcitori (acesulfam K, sucraloza)
| Informatii nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Valoare energetică | 120 kj |
| Valoare energetică | 28 kcal |
| Grăsimi | 0 g |
| din care acizi graşi saturaţi | 0 g |
| Glucide | 7 g |
| din care zaharuri | 7 g |
| Proteine | 0 g |
| Sare | 0,01 g |
Momentan, informatiile despre siguranta produsului nu sunt disponibile.
Momentan, informatiile despre producator nu sunt disponibile.
Momentan, informatiile despre persoana responsabila nu sunt disponibile.
Detalii aliment:
Acest aliment contine 42 kilocalorii (calorii) pe 100 de grame, reprezentand 2.10% din totalul de 2000 de calorii recomandat zilnic.
Frecvent cumparate impreuna
Ultimele produse vizualizate
Newsletter Nu rata ofertele si promotiile noastre
Compara produse
Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.
A fost adaugat la favorite!
A fost sters din favorite!